Dotyk dla zdrowia

Kinezjologia stosowana znana pod nazwą „Dotyku dla zdrowia” (Touch for Health) to nauka o aktywizacji mięśni wykorzystująca badanie stanu sprawności mięśni do oceny stanu zdrowia. Kinezjologia stosowana zakłada, że ciało człowieka jest całością o licznych i zróżnicowanych funkcjach, które można rozpatrywać w aspekcie: bio-chemicznym, emocjonalno-psychologicznym i strukturalno-ruchowym. Dobrym zdrowiem cieszą się ludzie o prawidłowej postawie, właściwych proporcjach poszczególnych części ciała i ich prawidłowej współpracy.

Metoda opracowana przez lekarzy ze Stanów Zjednoczonych, dr Goodheartha i dr Thie, łączy w sobie wiedzę medycyny współczesnej, doświadczenie medycyny starożytnej i wiedzę leczniczą dalekiego wschodu.

Dotyk dla Zdrowia jest przydatny dla wszystkich, którzy chcą zadbać o zdrowie własne i swoich bliskich. Rodzicom daje szansę wychowania dzieci zdrowych i odpornych. Rehabilitantom, fizjoterapeutom i personelowi medycznemu stwarza możliwość skuteczniejszej pomocy swoim pacjentom. Uprawiającym sporty zapewnia utrzymanie dobrej kondycji, szybkie przygotowanie do wysiłku, kontrolę stanu energetycznego oraz samodzielne usuwanie bólu i drobnych kontuzji.

Dotyk dla zdrowia jest bezpieczną metodą uaktywniania naszych naturalnych zasobów energii życiowej, wspomagającą zdrowie poprzez regulowanie napięć aparatu mięśniowego. Niektóre mięśnie są powiązane z określonymi narządami (np. przez wspólne naczynia limfatyczne). Usprawnienie mięśnia wpływa więc korzystnie na powiązany z nim narząd. Techniki kinezjologii stosowanej pomagają łagodzić skutki stresu, który zaburza równowagę każdego organizmu i osłabia nasz system obronny. Umożliwiają lepsze poznanie i zrozumienie własnego ciała, przedłużają aktywność życiową i mobilizują własne siły regeneracji.

Kurs I- go stopnia zapoznaje słuchaczy z podstawowymi technikami metody i nastawiony jest na praktyczną naukę równoważenia energii witalnej organizmu.

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności i wiedzę.

Szkolenie prowadzi: Antoni Szczerba

Arteterapia, terapie, diagnozy, szkolenia, warsztaty